13. turistická sezona

18.06.2017 11:28

 „Parní turistický provoz provozuje obecně prospěšná společnost Slezské zemské dráhy, jejich parní vlak bude jezdit celé léto,“ uvedl David Chovančík, předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

V červnu bude úzkokolejka jezdit jen o sobotách, v červenci a srpnu také o nedělích a svátcích, a pak se budou moci lidé vláčkem svézt ještě první tři soboty v září. „Pořádáme také tematické vlaky, jako pohádkový, strašidelný gastrovlak nebo svatomartinský vlak, takže každý si najde svoje,“ věří.

Úzkokolejka na Osoblažsku začala sezónu


V běžném provozu uveze vláček zhruba 150 cestujících, dnes byla jeho kapacita navýšena až na 200 lidí. Vagonky tahají dvě parní lokomotivy, černá se jmenuje Rešica a druhá, modrá, Malý štokr.

„Menší Rešica byla dovezena před lety z Rumunska, byl to totální šrot, ale podařilo se ji zachránit. Malý štokr byl vyroben v Československu, jezdil v bývalé Jugoslávii na území dnešní Bosny a Hercegoviny,“ prozradil Chovančík s tím, že lokomotivu zachránili nadšenci z Rakouska, kteří ji Slezským zemským drahám propůjčili.

Úzkokolejka na Osoblažsku začala sezónu
Zdroj: Právo