Alstom dodá 12 regionálních vlaků pro německé dráhy Regentalbahn

23.06.2015 10:01

– Společnost Alstom získala zakázku od drah Länderbahn (Regentalbahn AG), které jsou dceřinou společností Netinera Deutschland Gmbh , na dodávku dvanácti regionálních vlaků Coradia Lint 41. Vlaky začnou sloužit v polovině roku 2016 v Německu, především v železniční síti Oberpfalzbahn, a v České republice. Firma to oznámila v průběhu veletrhu Czech RailDays v Ostravě.

„Jsme rádi, že se tento úspěšný model vlaku objeví v reálném provozu i na území České republiky. Přeshraniční provoz těmito vozidly z Bavorska vnímáme jako představení těchto motorových jednotek českým dopravcům a organizátorům veřejné dopravy,“ říká Petr Brzezina, prezident společnosti Alstom pro Česko a Slovensko. Alstom tyto vlaky nabízí pro provoz i na tuzemských dálkových a regionálních tratích. Vozidlo je již od února 2015 homologováno pro provoz v ČR. V první fázi vlak na české straně hranice obslouží tři zastávky na trase Marktredwitz-Cheb, a to Cheb, Cheb-Skalka a Pomezí nad Ohří.

Coradia Lint 41 je moderní ekologická motorová jednotka s nízkou spotřebou, která dosahuje maximální provozní rychlosti až 140 km/h. Dvoujednotkové vlaky, které si objednaly dráhy Länderbahn, budou mít celkem 125 míst k sezení a až 135 míst k stání. Díky bezbariérovým vstupům jsou plně přístupné všem pasažérům včetně osob s omezenou pohyblivostí. Vlaky poskytují rozlehlé víceúčelové prostory s dostatkem místa pro přepravu invalidních vozíků, jízdních kol a kočárků. Jsou rovněž vybavené klimatizací, informačním systémem pro cestující a kamerovým systémem dohledu. To vše zajišťuje vysoký cestovní komfort a bezpečnost. Vlaky budou vyrobeny ve výrobním podniku společnosti Alstom v německém Salzgitteru.

„Společnost Alstom již prodala přes 780 jednotek Coradia Lint celkem 18 provozovatelům v Německu, Holandsku, Dánsku a Kanadě a může tedy těžit z bohatých zkušeností s vlakem, který prokazuje svoji hodnotu v každodenním provozu,“ říká Didier Pfleger, viceprezident společnosti Alstom Transport pro Německo a Rakousko. „S Coradia Lint 41 od společnosti Alstom získáváme již homologované vlaky, které jsou v Německu běžně v provozu,“ říká Gerhard Knöbel, člen představenstva Regentalbahn AG.

Coradia Lint je součástí modelové řady modulárních vlaků Alstom Coradia, která je založená na více než 30 letech zkušeností a ověřených technických řešeních. Společnost Alstom už prodala více než tři tisíce svých regionálních vlaků.

Zdroj: Doprava