Arriva od příštího pondělí obnoví většinu rychlíků

13.05.2020 10:30

Na rychlíkových tratích se od pondělí 18. května rozjede většina vlaků, které Arriva před vyhlášením mimořádných opatření provozovala. Na koleje se vrátí i městská linka S49 na trase Praha-Hostivař – Roztoky u Prahy.  Dopravce to dnes oznámil v tiskové zprávě. Firma současně posílí nejvytíženější víkendové rychlíky z Prahy do Tanvaldu a Rakovníka.

„Vnímáme zvyšující se zájem lidí o cestování, a proto obnovujeme provoz na všech čtyřech rychlíkových linkách a na pražské městské lince“, říká ředitel Arrivy Daniel Adamka. Dopravce podle něj posílí vybrané rychlíky o víkendu, aby přepravil co nejvíce cyklistů a jejich kol. Půjde zejména o rychlíky z Prahy do Tanvaldu a Rakovníka. „Například rychlíky s odjezdem v 7:20 a 9:20 z Prahy hlavního nádraží a v 15:59 a 17:59 z Tanvaldu tak pohodlně přepraví až 75 kol. V případě dalšího růstu poptávky cestujících po přepravě budeme průběžně navyšovat kapacitu míst pro cestující i na dalších vlacích nebo linkách,“ dodal.

Plně je obnoven provoz rychlíkové linky R24 Praha – Kladno – Rakovník a městské linky S49 Praha-Hostivař – Roztoky u Prahy. Kvůli výluce ale budou vlaky z Kolína do Šluknova na lince R22 končit v Rumburku a drobná omezení zůstanou i u rychlíků na R26 z Prahy přes Příbram a Písek do Českých Budějovic. V platnosti prozatím zůstává omezení osobních vlaků na Liberecku na linkách L3 Liberec – Lomnice nad Popelkou a L31 Železný Brod – Tanvald.

„V nastavených opatřeních nijak nepolevujeme a vlaky denně dezinfikujeme. Pravidelně čistíme i všechna madla, kterých by se lidé mohli přidržovat. Děláme maximum pro rozptýlení všech obav cestujících při využívání našich vlaků i autobusů,“ říká Adamka. Do vlaku je možné nastupovat jen se zakrytými ústy a nosem.

Zdroj: Doprava