Arriva začala zdvojovat osobní vlaky z Liberce

11.07.2020 11:31

Společnost Arriva vlaky posílila kapacitu na spojení mezi Libercem a Českým rájem. Nově začal vlak s odjezdem v 8:30 z Liberce do Staré Paky jezdit se dvěma jednotkami Siemens Desiro. Důvodem je vyšší poptávka po spojení do Českého ráje, zejména oblasti Maloskalska.

O posílení informoval Liberecký kraj v tiskové zprávě. „Již od června sledujeme zvýšený zájem o nabídku turistických spojů po našem kraji,“ řekl Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje. Podle něj musí zájem výletníků řešit posílením některých spojů.

Kromě plánovaných sezónních vlaků linek L24 Liberec – Doksy, L35 Liberec – Jičín a letošní novinky přímých osobních vlaků z Rovenska pod Troskami do Malé Skály se mimořádně posílilo víkendové spojení linky L3 z Liberce přes Český ráj do Staré Paky.

Jde konkrétně o vlak s odjezdem z Liberce v 8:30 do Staré Paky, na který Arriva vlaky nově nasazuje dvě jednotky Siemens Desiro. Odpoledne se posilová jednotka vrací zpět do Liberce. Kromě toho je posílena vlaková četa a prodej jízdních dokladů zajišťují dva průvodčí nejen na posíleném vlaku, ale v průběhu dne na dalších vlacích v nejvytíženějším úseku v okolí Dolánek. „Po dosavadních zkušenostech navíc dojde k úpravě odbavovacího zařízení, kdy bude možné vydávat takzvané multi jízdenky pro více osob najednou,“ uvedl kraj v tiskové zprávě. Arriva v tiskové zprávě popsala, že zavádí  skupinovou jízdenku, která umožní vydat na jednu jízdenku doklad pro více lidí najednou.

Operativní posílení vlaků umožňují Libereckému kraji nově koncipované smlouvy s dopravci, které platí od prosince. Mimořádné posily nejsou však jen na vlacích. Například oblíbený autobus 650, umožňující přepravu jízdních kol na Smědavu, jezdí zpravidla každé ráno dvě vozidla najednou.

Zdroj: Doprava