AWT pracuje na další modernizaci svého terminálu v Paskově

26.01.2017 18:42

- Mezinárodní dopravní skupina AWT pokračuje v modernizaci a rozšiřování svého terminálu kombinované dopravy v Paskově na Frýdecko-Místecku. Do konce roku 2020 tam vybuduje nové kolejové napojení nebo rekonstruuje vlečkovou stanici. Celkové náklady dosáhnou zhruba 240 milionů korun, téměř 160 miliony na to přispějí evropské dotace. ČTK to dnes sdělil mluvčí AWT Lukáš Kresač.

"Překladiště bude rozšířeno na více než dvojnásobek, přičemž dopravní a manipulační plochy dosáhnou plochy 71.000 metrů čtverečních a dopravní výkonnost naroste na téměř 5000 TEU (standardizovaných kontejnerových jednotek)," uvedl mluvčí. V současné době má terminál rozlohu 31.000 metrů čtverečních a kapacitu 2400 TEU.

"Cílem projektu je maximální využití kapacity pracoviště pro vlakové soupravy délky 700 metrů, umožňující nabídnout nový standard přepravy a odbavení našim zákazníkům při současné úspoře nákladů na vlečkové manipulace," uvedl obchodní ředitel AWT Viktor Bystrian.

Generální ředitel skupiny AWT Arkadiusz Olewnik uvedl, že překladiště má v Evropě strategickou a perspektivní polohu, je součástí 25 terminálů a překladišť v Polsku a je napojeno na významné evropské přístavy. "Spolu s PKP Cargo ho chceme stále více zapojovat do logistického trojúhelníku Balt - Jadran - Severní moře nebo obsluhy Hedvábné stezky. Pro celou skupinu PKP Cargo představuje bránu především do jižní Evropy," uvedl Olewnik.

AWT patří mezi největší soukromé železniční nákladní přepravce v Evropě. Ve svém vozovém parku má více než 160 lokomotiv a 5000 vozů. Kromě paskovského terminálu provozuje v České republice více než 60 železničních vleček, vlastní přes 400 kilometrů vlastních tratí a zaměstnává přes 2100 lidí. Součástí polské skupiny PKP Cargo, která je největším operátorem nákladní železniční dopravy v Polsku a druhým největším v Evropské unii, se AWT stala loni.

Zdroj: čtk