Až do poloviny prosince nepojedou vlaky mezi Olomoucí a Šternberkem

29.02.2020 19:25
V pondělí 3. března se na více než devět měsíců zcela přeruší provoz vlaků mezi Olomoucí a Šternberkem v Olomouckém kraji. Důvodem je pokračující modernizace tratě, kterou Správa železnic zahájila v srpnu minulého roku. Vlaky se na tento úsek vrátí v polovině prosince.

Během uplynulých měsíců se pracovalo zejména na rekonstrukci železniční stanice Uničov a úseku Újezd u Uničova – Uničov. Na počátku letošního roku začaly v rámci denních výluk betonáže patek pro trolejové vedení, ve stanici Uničov se pak osazovaly sloupy pro toto vedení. V příštích týdnech začnou práce na železničním spodku a svršku mezi Olomoucí a Bohuňovicemi. Samotná stanice Bohuňovice projde zásadní přestavbou včetně dvou nových nástupišť o délce 110 metrů.  

Práce na modernizaci tratě budou pokračovat i v úseku Bohuňovice – Šternberk. Vedle samotných kolejí se opraví i mostní objekty a propustky. Na zastávce Štarnov se odstraní stávající nástupiště a zřídí nové dlouhé 90 metrů. Během letošního roku také začne modernizace stanice Šternberk. Opravy celého úseku mezi Olomoucí a Uničovem skončí v roce 2021. 

Více informací o této stavbě získáte na adrese: stavby.szdc.cz