Až po třech měsících, ale rychleji

08.05.2017 18:25

– Až po třech měsících se zase rozjedou vlaky na trati mezi Břeclaví a Mikulovem. Železničáři nyní modernizují úsek Valtice – Boří les, soupravy tam poté budou moci jet rychlostí až sto dvacet kilometrů za hodinu.

            Zásah dělníků ovlivnil například Mikulovanku Bohdanu Havlíčkovou, která dojíždí za prací do břeclavské společnosti Gumotex.

Nově jezdí náhradou: autobusem. „Musím si více hlídat časy odjezdů, protože jedou asi o pět minut dříve, než jezdí vlak. Zastávka v Břeclavi je jen o pár metrů vzdálenější, takže v tom není problém,“ říkala Havlíčková, jež si běžně předplácí měsíční jízdenku. Tu nyní předkládá revizorovi právě v autobusu.

 

ZA SEDM SET MILIONŮ

 

Železničáři opraví trať a také zastávku a stanici ve Valticích, kde vznikne bezbariérový vstup. V příštím roce mají práce pokračovat dále do Mikulova, kde se modernizace dočká stanice, a v Sedleci bude místo zastávky stanice pro křižování vlaků. Stavba spolkne 700 milionů korun.

            Starosta Valtic Pavel Trojan uvedl, že navzdory výluce vše funguje bez výrazných komplikací.

 

 

Vyjma dočasné ztráty vlakového spojení opravy mírně omezí život Valtických už jen uzavřením podjezdu pod mostem v Mikulovské ulici. K tomu dojde právě dnes. „Bude to ale pouze jeden den, takže nic dramatického. Za čtrnáct dní se to zopakuje ještě jednou,“ upozornil Trojan.

            Zdroj: denik.cz