AŽD Praha zabezpečí tureckou trať za 27 milionů eur

31.07.2015 20:24

– Společnost AŽD Praha podepsala smlouvu na dodávku a instalaci zabezpečovacího zařízení pro 378 kilometrů dlouhou železniční trať Samsun – Kalin v Turecku v hodnotě více než 27 milionů eur. V tendru vyhlášeném Tureckými státními drahami (TCDD) zvítězilo konsorcium „CGA Joint Venture” vytvořené dvěma významnými tureckými stavebními firmami ÇELİKLER a GÜLERMAK společně s AŽD Praha.

Projekt zahrnuje kompletní výstavbu uvedené železniční trati, kde AŽD Praha zajistí projekci, výrobu, dodávku, instalaci, testování a uvedení do provozu kompletního zabezpečovacího zařízení pro bezpečný provoz na této trati. „Naši nabídku v rámci konsorcia jsme připravili přesně v souladu s tendrovými podmínkami a představou TCDD o technickém řešení zabezpečení trati,“ říká Petr Žatecký, ředitel zahraničního marketingu a obchodu AŽD Praha.

Podle jeho slov je turecký trh velmi náročný. „Jsme rádi, že jsme uspěli s naším vlastním technickým řešením, které splňuje nejvyšší evropské nároky na bezpečnost provozu na železnici SIL-4. V Turecku již máme zkušenosti s realizací předchozích projektů, a proto očekáváme hladkou realizaci tohoto projektu, což nám vytvoří podmínky pro získání dalších zakázek v tomto teritoriu,“ dodal Petr Žatecký. Práce na projektu začnou ještě v letošním roce a celé dílo má být dokončeno do konce roku 2017.

Zdroj: Doprava