Bombardier a rakouské ÖBB ukázaly první jednotky Talent 3

20.09.2018 18:57

Bombardier Transportation vystavuje na železničním veletrhu Innotrans v Berlíně novou  jednotku Talent 3. Třetí generace regionálních vlaků zamíří od příštího roku na západ Rakouska. Nová víceúčelová zóna dovoluje jednoduchou změnu výbavy z letní na zimní. V Berlíně se prezentuje jak možnost přepravy většího počtu kol, tak většího počtu lyží. Skříně jednotek se vyrábí v České Lípě.

Prvních 21 jednotek vyjede počátkem příštího roku ve Vorarlbersku. Následovat je bude dalších 25 kusů pro Tyrolsko. Šest z nich výrobce slíbil schválit bez omezení v Itálii, aby ÖBB mohly s Talenty 3 zajíždět do italského Jižního Tyrolska přes Brennerský průsmyk.

Obě série poskytnout přes 300 sedadel, ve Vorarlbersku až 53 míst pro kola, v Tyrolsku polovinu. Vlak by měl působit prostorně. ÖBB slibují pohodlná stavitelná sedadla s dostatečným prostorem pro nohy. Informace zajistí palubní portál přes wifi a informační displeje. Vlak je nízkopodlažní a interiér je rozdělený do různých zón tak, aby například individuální cestující a skupiny našli optimální místo pro svou cestu.

Bombardier na představení zmínil, že vývoj zvládl za méně než 21 měsíců. I díky možnosti otestovat spolehlivost komponent na předchozí generaci vlaků dodávaných DB Regio.

Zdroj: Doprava