Bombardier chce rozšířit závod

30.05.2018 11:49

Kanadský výrobce dopravních prostředků Bombardier plánuje velké rozšíření svého závodu na výrobu kolejových vozidel v České Lípě. Plánuje investici za 1,48 miliardy korun , která má přinést 620 nových pracovních míst.

Vyplývá to z materiálu, který odeslalo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) do meziresortního připomínkového řízení. Bombardier Transportation Czech Republic zažádal na rozšíření o investiční pobídku, MPO ale vládě navrhne, aby plán firmy nezískal status strategické investiční akce. Bombardier tak má získat slevu na dani ve výši maximálně 346 milionů korun, nikoliv přímou dotaci na nákup strojního vybavení.

Bombardier chce investovat v České Lípě 1,48 miliardy do rozšíření stávající výroby kolejových vozidel a doplnit ji o svařování hrubých staveb vlaků. Do samotných strojů chce investovat 1,135 miliardy korun. Projekt počítá s vytvořením až 622 nových míst do konce roku 2020. Podle materiálu Bombardieru je součástí expanze vybudování lakovny za 323 milionů korun. Poprvé má Bombardier v České Lípě vyrábět také skříně pro tramvaje, konkrétně pro model Flexity 2 pro Curych.

Zdroj:  Doprava