ČD opět nabídnou neomezené letní cestování

16.06.2019 14:32

České dráhy opět během léta nabídnou speciální jízdenku, která umožňuje v přepočtu za 85 korun na den cestovat neomezeně jejich  vlaky.

Za 790 korun na týden nebo 1190 korun na dva týdny začínají prodávat Jízdenku na léto, během které mohou cestující s výjimkou rezervačního poplatku do pendolina a IC Opavan jezdit zcela bez omezení jakýmkoliv vlakem Českých drah.

Oproti loňskému roku dochází ke dvěma změnám: nově nebude platit sleva pro držitele studentského průkazu ISIC. Díky ní mohli studenti loni cestovat za 690 korun na týden nebo 990 korun za dva týdny. Skončila také možnost koupit jízdenku pro děti do 15 let za zvýhodněnou cenu 390 korun. „Nabídku pro děti studenty jsme zrušili kvůli státním slevám. Předpokládáme, že pro studenty bude výhodnější si koupit jednotlivé jízdné,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík. Oproti ostatním cestujícím platí senioři a studenti a děti a mládež do 18 let jen 25 % ceny jízdného. Důvodem zrušení této slevy je i fakt, že dříve studentské slevy neplatily o prázdninách, nyní mohou studenti levně cestovat celoročně.

Nově se rozšíří nabídka zlevnění jízdenky na léto naopak i pro učitele. Podmínkou je mezinárodní průkaz ITIC. Pro ně bude platit stejná sleva, jako pro držitele IN25 nebo IN50 nebo vlastníky časového doplatku do 1. třídy, tedy 690/990 Kč.

Letní jízdenku pod názvem Slovak nabízí letos cestujícím i Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Ta prodává jízdenky ve čtyřech verzích podle věku a délky platnosti. Junior, Klasik a Senior jsou na 31 dní, Týždeň na týden pro cestující bez karty ZSSK Klasik RailPlus.

Zdroj: Doprava