Čekárna na vlakovém nádraží v Novém Boru

19.04.2018 10:56

Bor – Čekárna na vlakovém nádraží v Novém Boru bude nově otevřená až do 20 hodin. Tento týden se na tom dohodli zástupci města Nový Bor a královéhradecké pobočky správy vlakových nádraží Správy železniční dopravní cesty s tím, že prodloužená provozní doba začne platit okamžitě.

            Současně s tím hlídky městské policie budou častěji kontrolovat prostory nádraží. „Kvůli zajištění pořádku a bezpečnosti budou strážnici pravidelně kontrolovat čekárnu, zejména po 17. hodině, kdy končí provozní doba pokladny, a zároveň budou asistovat při večerním uzavírání budovy. V případě potřeby vykáží nepřizpůsobivé občany z tohoto prostoru,“ upřesnil starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Dosud mohli cestující využívat čekárnu ve všední dny do 17 hodin a o víkendu o hodinu déle, poté se budova uzavřela. „To bylo nepříjemné nejen kvůli tomu, že lidé museli čekat na spoj na peroně, ale zejména kvůli špatnému přístupu z boku budovy. Proto za velmi důležitý považuji i příslib opravy chodníku včetně osvětlení ze strany železničářů,“ doplnil Dvořák.

 

Zdroj: Region- Severní Čechy