České dráhy začnou na části tratí prodávat jízdenky bez přirážky

12.12.2019 11:50

Od 15. prosince budou mít na vybraných tratích v Libereckém kraji cestující možnost koupit si jízdenku až u průvodčího, i když bude ve stanici otevřená pokladna. Vyplývá to z nového znění Smluvních přepravních podmínek, které dopravce zveřejnil v Přepravním a tarifním věstníku.

Novinka bude platit pouze v Libereckém kraji a ještě ne na všech tratích. Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka možnost odbavení ve vlaku bez přirážky i v obsazených stanicích s pokladnou platí ale jen v osobních a spěšných vlacích pouze na území Libereckého kraje. Ve vlacích bude k dispozici jak krajský tarif IDOL, tak odbavení podle tarifu TR 10 Českých drah

„Změna vychází z objednávky kraje a nové smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě, ve které na sebe kraj přebírá odpovědnost za výběr tržeb,“ vysvětlil Joklík. Novinka se netýká rychlíků a platí na tratích č. 030, 035, 040, 041, 042, 046, 064, 070, 080, 086 a 087, tedy tratí, které přechází pod novou smlouvu s ČD. Neplatí tedy například na Jizerskohorské železnici, kde se provoz soutěžil už dříve. Přímo ve vlaku bez přirážky si budou moci koupit jízdenky i cestující ve spojích zajišťovanými společností Arriva vlaky.

Zdroj: Doprava