České dráhy zavádí novou značku InterJet

06.05.2021 15:21

Vlaky s novými vagóny od sdružení Siemens – Škoda vyrazí už letos na českou železnici pod úplně novou značkou v portfoliu Českých drah:  InterJet. Dopravce již podal žádost o registraci tohoto názvu u Úřadu průmyslového vlastnictví. Objeví se na vlacích z Prahy do Chebu přes Plzeň a Ústí nad Labem.

Nové označení oznámily České dráhy na sociálních sítích. „Nový obchodní název souprav InterJet spojuje naše již notoricky známé produkty InterPanter a ČD railjet. InterPantery zajišťují dálkové vlaky mezi většími městy a z jednotek railjet nové vozy konstrukčně vychází,“ vysvětlil mluvčí Českých drah Robert Pagan. České dráhy nepočítají s tím, že by používaly tento název ani ve zkrácené verzi v jízdních řádech.

InterJety nasadí České dráhy ve druhé polovině roku postupně na linky z Prahy přes Plzeň či Ústí nad Labem až do Chebu. „Při plném nasazení počítáme s tím, že InterJety nahradí všechny klasické soupravy na těchto linkách. I nadále však počítáme na lince Ex6 s nasazením jednotek Pendolino u dvou párů vlaků kategorie IC,“ dodal Pagan.

Vídeňský závod Siemensu před dvěma týdny opustil poslední vagón pro finální montáž v Ostravě ve Škodě Vagonce. Vozy vycházejí z platformy Siemens Viaggio Comfort, známé jako railjet.

Soupravy budou po pěti vozech sestaveny do 10 netrakčních jednotek, které budou spojeny podobně jako vysokorychlostní vlak. To umožní cestujícím průchod soupravou. Na rozdíl od railjetů jsou ale soupravy na obou koncích ukončeny standardním rozhraním UIC pro osobní vozy a otevřenou čelní stěnou.
Specialitou budou bezdrátové nabíječky telefonů u vybraných míst a také jako první dopravce ve střední Evropě nabídneme vlaky se speciálními okny pro perfektní mobilní signál uvnitř vlaku,“ uvedly České dráhy. Hodnota kontraktu činí necelé tři miliardy korun.

Zdroj: Doprava