Českým drahám se vrací dva brejlovci z Polska

07.01.2020 15:43

České dráhy se dohodly na prodloužení pronájmu lokomotiv řady 754 pro polského státního dopravce PKP InterCity. Namísto původních sedmi ale bude pronájem pokračovat pouze s pěti. O nové smlouvě informoval server Rynek Kolejowy, informaci potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík.

České dráhy byly v soutěži jedinými uchazečem. „Nově bude zapůjčeno 5 lokomotiv, dosud to bylo 7 lokomotiv. Tyto lokomotivy jsou dlouhodobě zapůjčeny a jezdí v Polsku, administrativně pak spadají pod OCÚ Východ,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

České dráhy vyhrály poptávkové řízení polského dopravce PKP Intercity na zapůjčení pěti traťových motorových lokomotiv pro provoz dálkových vlaků na neelektrifikovaných tratích. Jde tak o prodloužení kontraktu na pronájem, který v Polsku běží už od roku 2014. Za pronájem získají přes dva miliony euro.
Lokomotivy 754 jezdí v korporátním nátěru Českých drah doplněné logem PKP InterCity.

Zatímco v Česku mají přezdívku brejlovec, v Polsku nurek – potápěč. Spolupráce běží už od roku 2014, naposledy byla smlouva prodloužena v roce 2017. Stroje zajišťují provoz rychlíků hlavně v Podleském a Warmińsko-Mazurském vojvodství.

Zdroj: Doprava