CZ LOKO dodalo nové lokomotivy do Škody

24.03.2018 21:24

Automobilka Škoda Auto začala posunovat své nákladní vlaky na mladoboleslavské vlečce novými lokomotivami. Od společnosti CZ LOKO převzala dvě nové lokomotivy EffiShunter 500. Budou sloužit k seřazování ucelených vlaků s novými automobily.

Součástí dodávky obou lokomotiv je také zajištění komplexní údržby vozidel po dobu deseti let. „Našim cílem v tomto projektu nebylo pouze dodat vozidla, ale především dodat klientovi komplexní dlouhodobou službu ´na klíč´. Tento projekt vlastně pouze potvrzuje dlouhodobý trend, kdy zákazník preferuje nákup lokomotiv včetně pravidelné údržby, havarijního servisu a dalších služeb spojených s provozem vozidel,“ řekl Jan Kutálek, obchodní ředitel CZ LOKO.

Pro zákazníka to znamená, že neodpovídá za spolehlivost vozidel, tu garantuje výrobce. Firma otevřela v Mladé Boleslavi přímo v areálu automobilky i samostatné servisní středisko.

Lokomotivy pro Škoda Auto  pohání spalovací motor CAT C18 o výkonu 563 kW splňujícím emisní třídu Stage IIIB a jsou vybaveny poloautomatickými spřáhly. Výroba obou lokomotiv proběhla v jihlavském výrobním závodě CZ LOKO.

Čtyřnápravové lokomotivy EffiShunter 500 jsou primárně určeny pro posunovací službu a patří do poslední generace posunovacích lokomotiv z rodiny EffiShunter. V posledních letech tyto lokomotivy CZ LOKO dodalo do Třineckých železáren, srbské společnosti Nafta Industrija Srbije a také společnosti RailCargo Carrier.

Pro holding CZ LOKO je tento projekt další referencí. Dceřiná společnost CZ Logistics zajišťuje již od začátku roku 2018 obsluhu lakovny mladoboleslavské automobilky formou dlouhodobého pronájmu lokomotivy 704.703 a to včetně servisu a personálu pro provoz vozidla.

Zdroj: Doprava