CZ Loko otevřelo další dvě provozovny v Přerově a Ostravě

04.01.2016 16:30

– Rozšířit výrobní, opravárenské a servisní kapacity a tím rychleji a efektivněji reagovat na potřeby zákazníků, umožní akciové společnosti CZ Loko otevření dvou nových provozoven v Přerově (na snímku) a Ostravě. Ty největší český výrobce dieselelektrických lokomotiv zprovoznil v prosinci a bude v nich vyrábět, modernizovat a opravovat kolejová vozidla.

„Přerov jsme zvolili především pro jeho strategickou polohu a dlouhodobou spolupráci s místní společností ČMŽO.

Zaměříme se zde především na modernizace a opravy elektrických lokomotiv,“ vysvětluje Jaroslav Pl hák, vedoucí obchodního oddělení střední Evropa. Provozovna poskytuje rovněž servisní kapacity pro všechny stupně údržeb a oprav elektrických a dieselových lokomotiv, ucelených jednotek, osobních vozů a speciálních vozidel. Hala o rozloze 3 200 m2 se třemi kolejemi pojme až dvě vedle sebe stojící, pěti vozové jednotky. Vybavena je i devadesáti metrovým revizním kanálem a moderní hříží pro rychlou výměnu jednotlivých sestav dvojko lí a trakčních motorů a celých až tří nápravových podvozků. V Přerově byla také zahájena sériová výroba hlavních rámů pro lokomotivy CZ LOKO a dokončena byla první ze dvanácti periodických oprav lůžkového vozu WLABmz pro České dráhy. „Zahájili jsme zde také zajímavou přestavbu a modernizaci vozu řady Bmxna speciální vyhodnocovací vůz pro SŽDC. Podobný jsme před časem dodali i společnosti AŽ D. Samozřejmostí a ´denním chlebem´ zde jsou opravy všech typů podvozků osobních vozů do rychlosti 200 km/ha opravy elektrických lokomotiv pro státní i soukromé dopravce,“ uvedl šéf obchodu.

V Ostravě­Kunčicích nová provozovna CZ Loko poskytuje zázemí a plný servis 20 lokomotivám řady 741.7 v rámci desetiletého kontraktu se společností ArcelorMittal na pronájem těchto vozidel a komplexní servis. „Budeme udržovat a garantovat provozuschopnost, spotřebu i nasazení lokomotiv na vlečce, po níž se k vysokým pecím dováží suroviny a materiál a od nich odváží vyrobené železo. Je to nový způsob spolupráce, vycházející z moderních trendů podnikaní dopravců, kdy zákazníkovi poskytujeme komplexní servis,“ říká Pavel Orálek, ředitel Servisu aŘKJCZ Loko.

Holding CZ Lokotak má nyní už šest provozoven:vČeské Třebové, kde má i sídlo, Jihlavě, Nymburku, Lovosicích, Ostravě a Přerově a využívá rovněž pracoviště dceřiné společnosti Letohrad ské strojírny v Letohradu a Žamberku.

Zdroj:  Doprava