CZ LOKO založilo dceřinou společnost

05.05.2016 11:51

- Itálie se stala druhou zemí, v níž akciová společnost CZ LOKO založila dceřinou společnost. Působí zde pod obchodním názvem CZ LOKO ITALIA a sídlí v Porto Mantovano na předměstí Mantovy. Zákazníkům a obchodním partnerům se poprvé představila na dubnovém železničním veletrhu Expo Ferroviaria v Turíně.

 

„Do Itálie jsme dodali už přes 50 lokomotiv a chceme-li být i nadále úspěšní, musíme za zákazníky. Jen tak jim můžeme poskytovat rychlé, kvalitní a komplexní služby, tedy s místní logistickou, homologační a servisní podporou. A samozřejmě věříme, že oslovíme a získáme další nové klienty,“ říká Josef Gulyás, generální ředitel CZ LOKO. To dosud služby v zemi, která patří mezi jeho silné trhy, zajišťovalo hlavně vysíláním svých pracovníků z Česka.

 

„Díky nové firmě zde získáváme také marketingovou, obchodní a legislativní podporu při schvalování nových vozidel. Zatím zde jezdí hlavně naše modernizované traťové lokomotivy, ale především se soustředíme na naše nové posunovací univerzální lokomotivy z řady EffiShunter, s velmi dobrými provozními parametry,“ vysvětluje Josef Gulyás. S nimi se společnost nově prosadila také v Turecku, kam prodala první dvě lokomotivy této nové řady ocelárnám, a věří v další kontrakty.

 

Na nové dieselelektrické posunovací lokomotivy se CZ LOKO také cíleně specializuje a chce v tomto segmentu patřit mezi evropské lídry. Je to segment, který je, a do budoucna i bude, velmi zajímavý. "Věříme, že nová řada EffiShunter je co do poměru výkon – cena – kvalita evropskou špičkou. „Nedílnou součástí dodávek musí ale být i místní podpora produktu a kvalitní poprodejní služby. Tedy 24 hodinový servis, konsignační sklad nebo i možnost poskytnout náhradní lokomotivu. Prostě výborné služby jsou stejně důležité jako výborný produkt,“ uzavřel nový šéf firmy, který ji převzal od dubna z pozice obchodního ředitele pro střední Evropu.

 

V zahraničí jde o druhou dceřinou společnost CZ LOKO. První pod názvem CZ LOKO POLSKA vznikla už v roce 1999 v Gliwicích, kde dodnes sídlí a podniká.

 

Zdroj: Doprava