DAKO-CZ dodává brzdy

01.12.2017 11:12

 

DAKO-CZ dodá do Bangkoku brzdy na celkem 22 souprav metra. Finanční objem na jednu soupravu dosahuje 44 400 eur (1 150 000 korun), celkový objem zakázky je pak 977 tisíc eur, tedy téměř 25,5 milionu korun. Poslední dodávku si zástupci BTS převezmou na podzim příštího roku.

            „Se společností Siemens spolupracujeme již mnoho let. Máme za sebou pět úspěšně realizovaných projektů, mezi které patří metro v Kuala Lumpuru, Rijádu, Oslu, Mnichově a Varšavě. Aktuálně spolupracujeme na třech projektech, a to na projektech pro metro vBangkoku, Sofii a Norimberku" uvedl Ladislav Cheben, Generální ředitel DAKO-CZ.

„Lidé z BTS se zajímali především o kompletní kusovou zkoušku panelu. Detailně jsme s nimi při přejímce prošli celý proces funkční zkoušky, kontrolu rozměrů a proměření vrstvy lakování. Celkovou spokojenost s produktem potvrdili podpisem finálního předávacího protokolu" řekla Monika Jirušková, manažerka pro klíčové zákazníky společnosti DAKO-CZ.

            Rozšířená zelená linka metra v Bangkoku bude přepravovat více než milion cestujících denně, jedna souprava pojme až 1490 osob a významně zlepší dopravní obslužnost ve dvacetimilionovém Bangkoku. DAKO-CZ je jediný český výrobce vlakových brzd, který dodává brzdy a brzdové komponenty do všech oblastí železniční dopravy. Kromě metra též pro soupravy tramvají, vlakové soupravy, lokomotivy, osobní i nákladní vagony. Firma, která je členem holdingu Czechoslovak Group, dosáhla v roce 2016 tržeb ve výši téměř jedné miliardy korun. Společnost Siemens spolupracuje s DAKO-CZ již od roku 2004.

            Mezi klienty DAKO-CZ patří řada významných výrobců. Kromě zmiňovaného Siemensu jde například o Stadler, Astra Rail Industries nebo slovenskou Tatravagónku Poprad. V Česku spolupracuje podnik například se společnostmi Škoda Transportation, Legios či CZ LOKO. 0

Zdroj: Doprava