Další bagr na kolejích

06.02.2024 14:49

Řidič po uvíznutí volal na tísňovou linku, dispečeři rychle zastavili provoz.

 
 
 

U Pacova na Pelhřimovsku v úterý ráno opět najel nákladní automobil na železniční přejezd, kde částečně uvázl. Podle fotografií Správy železnic se jednalo o podvalník vezoucí stavební stroj.

Podobný typ náklaďáku uvázl před dvěma týdny na železničním přejezdu u Dolní Lutyně. Tam po nárazu soupravy do zablokovaného podvalníku vezoucího vrtnou soupravu zemřel strojvedoucí a několik desítek lidí se zranilo.

Podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Správy železnic Marina Kavky se nyní u Pacova řidiči podařilo okamžitě vycouvat mimo prostor kolejiště.

„Na místě zasahovala jednotka hasičů Správy železnic. Nákladní vozidlo nebylo nutné vyprostit, železniční přejezd nebyl poškozen. Po dobu zásahu byl provoz na trati zastaven, v 9:36 byl provoz obnoven,“ uvedl Kavka.

Řidič podle něj po uvíznutí volal na tísňovou linku. Operační středisko hasičů okamžitě informovalo Centrální dispečerské pracoviště Přerov, které ihned zastavilo provoz. „Následně se vozidlo dostalo mimo kolejiště,“ uzavírá Kavka.

Řidič se zachoval přesně tak, jak by měl. Každý železniční přejezd má své číslo a po rychlém zavolání na tísňovou linku mohou dispečeři na dané trati rychle zastavit vlaky a předejít tím srážce.

Zdroj: Doprava