Do Českých Budějovic se přijede ukázat Cityjet z Lince

16.04.2018 10:59

Podle dřívějších plánů sem už měla jezdit pravidelně přes České Velenice z Vídně. Nová jednotka Rakouských spolkových drah (ÖBB) Cityjet se letos přijede ukázat do Českých Budějovic alespoň v rámci Národního dne železnice 22. září. Tedy měla by, jednání ještě nejsou uzavřena.

„Cityjet je v jednání, je připravená trasa. Další informace budou v polovině května,“ uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Dráhy o nápadu informovaly v nejnovějším vydání svého čtrnáctideníku Železničář. Cityjet by měl jet jako protokolární vlak a přivézt z Lince zástupce Horních Rakous i ÖBB.

„Vystavili bychom jej po boku našich moderních vlaků,“ uvedl v Železničáři ředitel Regionálního obchodního centra ČD v Českých Budějovicích Jiří Kafka. Do Budějovic rovněž jako protokolární vlaky zavítají od Plzně a Prahy českodrážní pendolino a railjet. Doplní tak přehlídku desítek historických vozidel.

O návštěvě Cityjetu na jihu Čech už jednali zástupci Českých drah s rakouskými kolegy koncem března na Lipně. Cityjet je ovšem jen třešnička na dortu, jednání se primárně točila kolem přeshraniční pravidelné dopravy pro příští rok. Obě strany se dohodly na zachování stávajícího modelu mezistátních osobních vlaků i Jižních expresů mezi Prahou a Lincem.

Zdroj:  Doprava