Do Čopu dojel další vlak s 84 tunami humanitární pomoci

18.03.2022 11:03

- České dráhy, ČD Cargo a Česká pošta společně vypravily další humanitární vlak s pomocí pro válkou postiženou Ukrajinu. Včera přijel do Čopu na Ukrajině.

Vlak přepravil 84 tun hmotné humanitární pomoci, kterou se podařilo sesbírat díky lidské solidaritě na 63 sběrných místech Českých drah ve vlakových stanicích po celé České republice, v rámci interní humanitární sbírky mezi zaměstnanci Skupiny České dráhy a Ministerstva dopravy ČR, a také díky Charitě České republiky. Jenom humanitární pomoc Charity zaplnila dva speciální vozy pro přepravu balíků, které je možné naložit také plně loženými paletami.

Vlak měl celkem devět vozů, z toho se jednalo o tři vozy Českých drah a šest vozů České pošty, které jsou určené pro přepravu balíků nebo zboží na paletách. Do čela vlaku se postavila lokomotiva ČD Cargo.

České dráhy, ČD Cargo a jejich partneři zajistili množství humanitárních spojů, které na Ukrajinu dovezly už stovky tun pomoci a zpět do České republiky dopravily na 3 700 žen, dětí a seniorů z válkou postižených oblastí. Pomoci Českých drah využívá stále několik tisíc uprchlíků denně, kteří míří nejen do České republiky, ale také do dalších evropských států.

Zdroj: Doprava