Do rozšíření výroby vložila osmdesát milionů

20.03.2017 16:47

Největší české strojírny Škoda Transportation od února významně rozšířily možnosti výroby vlaků, lokomotiv a tramvají v plzeňském areálu. Série investic v celkové výši přes osmdesát milionů korun směřovala především do vybavení nové svařovny a provozu lepení vozidel.

„Díky novému pracovišti se kapacitní možnosti firmy v oblasti svařování hrubých staveb a konstrukcí vozidel zvýší zhruba o třetinu,“ uvedl technologický ředitel Jaromír Urbánek. Podle vedení firmy je to jedna z největších investic v poslední době. Zahrnuje například nákup nových svařovacích robotů, rekonstrukci a rozšíření zkušebních kolejí nebo provoz pro testování a úpravu podvozků. „Nový provoz umožňuje svařování nerezových konstrukčních celků podle nejnovějších požadavků kvality, bezpečnosti práce i nutného oddělení pracovišť při svařování nerezových a standardních ocelí,“ doplnil Urbánek. Do nové haly se zároveň přestěhovaly svářečské provozy z jiných areálů. Díky tomu vzrostla kapacita hlavní montážní haly, která po odsunu svářečů slouží jen finální výrobě. Strojírna tam chce v příštích měsících pořídit nové technologie za deset milionů korun.

            Škoda teď pracuje na vlakových soupravách a lokomotivách pro Deutsche Bahn Regio, bateriových tramvajích ForCity pro turecký Eskis¸ehir nebo nízkopodlažních tramvajích pro Saskou Kamenici. Od posledně jmenované zakázky si slibuje průnik na německý tramvajový trh. Škoda Transportation také v polovině února oznámila stomilionovou investici v dceřiné Škodě Electric, největším výrobci trolejbusů v Evropě.

Zdroj: E15