DPP koupil v Bratislavě historickou tramvaj Tatra K2

02.06.2021 19:48

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes od Dopravního podniku Bratislava (DPB) za 1000 eur zakoupil vyřazenou kloubovou tramvaj Tatra K2 ev. č. 8133, která je od roku 2009 odstavena v bratislavské vozovně Krasňany.

Dopravní podnik nyní připravuje poptávkové řízení na opravu zakoupeného vozidla. Předpokládaná hodnota opravy je 9 milionů korun. Jakmile bude znám vítěz tendru, DPP nechá vůz přepravit z Krasňan do místa opravy. DPP předpokládá dokončení opravy tramvaje do konce roku 2022, následně ji plánuje nasadit v rámci retroprovozu na linku 23.

„Bude to první tramvaj typu K2, která bude v Praze jezdit na pravidelné lince. Chceme takto v rámci retroprovozu prezentovat nejvýznamnější zástupce tramvají Tatra z nejúspěšnějšího historického období 50. až 60. let, které pro veřejnost charakterizuje zejména výjimečný design výtvarníka Františka Kardause. K Praze mají tyto tramvaje velmi úzký vztah, všechny zde byly navrženy, zkonstruovány i vyrobeny,“ uvedl člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch Jan Šurovský.

Zdroj: Doprava