DPP získal stavební povolení na novou tramvajovou trať do Holyně

04.11.2020 09:31

V Praze může začít vznikat nová tramvajová trať. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) získal pravomocné stavební povolení pro stavbu dalšího nového úseku ze Sídliště Barrandov do Holyně. V příštích dnech chce vypsat soutěž na zhotovitele, stavět by se tak mohlo začít příští rok. V budoucnu by měla pokračovat až do Slivence.

Získání stavebního povolení potvrdil deníku Zdopravy.cz vedoucí oddělení komunikace DPP Daniel Šabík. Práce na stavbě začaly už letos, kdy DPP nechal za 42 milionů korun upravit kolejovou smyčku a obratiště Sídliště Barrandov. Součástí zakázky bylo i založení kolejového rozvětvení ve směru připravované tratě do Slivence a položení zhruba 40 metrů nových kolejí.

„DPP je připraven obratem vypsat veřejnou zakázku na zhotovitele a začneme stavět v půlce příštího roku,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Stavební povolení se týká zhruba jednoho kilometru tratě, na které ještě vzniknou zastávky Kaskády a Holyně. V ní zatím trať skončí, pokračovat má později. Důvodem pro stavbu je velká bytová výstavba v této oblasti.

Zdroj: Doprava