Dráhy mají první brejlovce k soupravám push-pull

14.10.2020 16:40

České dráhy nasadily do provozu první dvě lokomotivy 750.7 (brejlovec), které jsou uzpůsobeny k provozu s novými soupravami push-pull pro Moravskoslezský kraj. Lokomotivy předělává společnost CZ LOKO, zakázka na úpravu šesti strojů má hodnotu 19,8 milionu korun.

Dvě lokomotivy (750.715 a 750.719) jsou od září v provozu na lince, která spojuje Ostravu, Frýdlant nad Ostravicí a Frenštát pod Radhoštěm. Na první pohled se od ostatních lokomotiv liší informačním panelem, který je umístěn v levém čelním okně stroje.

Na stejné lince mají být s upravenými brejlovci nasazeny i nové patrové push-pull soupravy, které pro Moravskoslezský kraj vyrábí Škoda Vagonka. První souprava měla začít jezdit ještě letos, nyní se s ní ale počítá až na jaro příštího roku.

„Zpoždění je zatím v řádu jednotek měsíců, a to z důvodu složitější dodavatelské a výrobní situace pro zhotovitele v souvislosti s opatřeními kvůli covid-19 v České republice i ve světě,“ uvedl mluvčí Českých drah Robert Pagan.

Půjde o třívozové soupravy, které budou mimo jiné vybaveny klimatizací, wifi, zásuvkami a bezbariérovým vstupem. Celkem jich Škoda vyrobí pět. Všechny by měly být dodány příští rok.

Zdroj: Doprava