Dráhy obnoví spojení do Berlína

23.05.2020 10:37

České dráhy v pondělí obnoví první z mezinárodních linek, které byly zrušeny kvůli virové nákaze a s ní spojených omezení. Ve spolupráce s Deutsche Bahn začnou v pondělí znovu jezdit expresy Berliner Praha – Drážďany – Berlín. Půjde zatím o tři páry vlaků.

Další spoje Berliner (včetně prodloužení do Hamburku a Kielu) a ostatní mezinárodní linky budou obnoveny až v průběhu června.

„Na hranicích budou zatím až do ukončení příslušných opatření probíhat namátkové kontroly cizineckou policií. Vlaky pak budou pokračovat za hranice až po této proceduře, proto žádáme cestující o pochopení,“ uvedl ředitel odboru dálkové dopravy Českých drah Petr Vondráček. Podle něj by cestující měli počítat s časovou prodlevou. Pravidla pro cestování do ciziny jsou na stránkách ministerstva zahraničních věcí.

Vlaky budou zatím v provozu bez restauračních vozů. S jejich zařazením zpět do vlaků se počítá, až to umožní epidemiologická opatření v Česku i v Německu.

„S partnery v zahraničí jednáme o dalším rozšiřování mezistátní vlakové dopravy, jak to umožní epidemiologická situace v příslušných státech a procedury na hranicích. V červnu předpokládáme obnovení provozu také dalších vlaků Berliner a prodloužení jejich plánovaných tras do Hamburku a Kielu. S kolegy z rakouských ÖBB bychom mohli obnovit provoz railjetů Vindobona z Prahy a Brna do Vídně a Štýrského Hradce a Jižních expresů z Prahy a Českých Budějovic do Lince,“ doplnil Vondráček.

V červnu se počítá rovněž s obnovením regionální dopravy přes hranice.

Zdroj: Doprava