Dráhy plánují utratit 160 milionů za stejnokroje pro zaměstnance

26.01.2015 10:27

) - České dráhy připravují obří zakázku na nákup stejnokrojů pro průvodčí, strojvedoucí nebo pokladní. Hodnotu zakázky na výrobu ošacení pro zaměstnance národního dopravce odhaduje společnost na 160 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí ČD Radek Joklík. Dráhy za poslední roky takto velkou veřejnou zakázku na nákup stejnokrojů nevyhlásily.

Doposud České dráhy vybavovaly zaměstnance ze starých skladových zásob a chybějící části výstroje pořizovaly v menších zakázkách na jednotlivou součást výstroje v požadovaných velikostech, uvedl Joklík. Nejvýznamějším dodavatelem výstoje pro ČD byla v posledních letech spolemčnost B.H.S. Bohemia. Vítěz nové soutěže by měl železničáře nosící uniformu oblékat po dva roky.

Modrý železniční stejnokroj nosí u Českých drah zhruba osm tisíc zaměstnanců. Jde zejména o strojvedoucí, vlakvedoucí, stevardy v pendolinech, pokladní, kontrolory vozby, skladníky, řidiče motorových vozíků a část výpravčích zejména z odstavných nádraží.

Větší část výpravčích přešla v roce 2011 na správce kolejí, Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Na 9500 výpravčích, signalistů a závorářů si tehdy přinesli své stejnokroje s sebou, správa železnic rovněž podědila i část výstrojních zásob. "Jediná změna, která se tenkrát stala, bylo to, že se z náprsní kapsy saka odpáral emblém ČD," řekl ČTK mluvčí SŽDC Martin Illiaš.

Zdroj: čtk