Dráhy prodávají nástupiště

06.05.2016 17:58

Za převod prvních nástupišť na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) očekávají České dráhy výnos v rozmezí stovek milionů korun až 1,5 miliardy korun.

            Zatím jde však pouze o odhad, ČD na tento majetek nemají vypracované cenové posudky. První nástupiště totiž nejsou součástí aktuálně převáděného balíku 1500 nádraží, které dopravce prodává SŽDC. V České televizi to řekl předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

»Zhruba 500 prvních nástupišť

            bude nutné geodeticky vyměřit, převod se tak neuskuteční dříve než za rok,« dodal Krtek. Kromě prvních nástupišť ještě z železniční infrastruktury zbývá na SŽDC převést pozemky pod kolejemi, které nadále zůstávají v majetku Českých drah. Převod nádraží za zhruba 3,3 miliardy korun schválila začátkem dubna dozorčí rada Českých drah. Převod ještě bude muset posvětit řídící výbor dopravce. Podle Krtka se jeho zasedání uskuteční v první polovině května.

            Dráhy neplánují významné zdražování jízdného. Reálné je, že se od prosince, kdy začne platit nový jízdní řád, ceny zvýší o inflaci.

Zdroj: Doprava