Dvoumiliardové vylepšení tratě Kostelec – Slavonice se blíží

27.11.2020 11:16

Správa železnic pokročila v přípravě modernizace tratě č. 227 z Kostelce u Jihlavy do Slavonic. Záměr poslala do takzvaného zjišťovacího řízení, kde se rozhodne, zda stavba projde kompletním posouzením vlivu na životní prostředí (EIA). Stavět se má od března příštího roku do srpna 2022.

Vylepšení 55 kilometrů dlouhé tratě má mimo jiné přinést zvýšení rychlosti ve vytipovaných úsecích ze stávajících 50 km/h až na 80 km/h. Trať se dočká nového zabezpečovacího zařízení, což se týká i přejezdů. Plán zahrnuje stavební úpravy železničního svršku i spodku (především v úseku Dačice – Kostelec), opravy devíti propustků a stejného počtu mostů.

Bude rekonstruováno kolejiště stanice Telč, zřízeno vnější nástupiště ve stanici Třešť a postavena nová zastávka Slavonice škola, vznikne nová výhybna Slaviboř. Nových nástupišť 550 mm nad kolejnicí se dočkají i další stanice a zastávky.

O modernizaci tratě na pomezí kraje Vysočina a Jihočeského kraje se mluví už více než deset let. Náklady se odhadují na dvě miliardy bez DPH.

Zdroj: Doprava