Historická tramvajová linka 42 bude jezdit přes léto denně

06.07.2023 16:17

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se společně se sesterskou městskou společností Prague City Tourism na letošní letní sezónu rozhodly rozšířit provoz mezi turisty oblíbené historické tramvajové linky č. 42. Od této soboty 1. července do neděle 3. září 2023 bude jezdit každý den od 10:00 do 18:00. Nejen návštěvníci metropole tak mohou využít udržitelnou a lokálně bezemisní variantu dopravy po Praze a poznat město i z jiné perspektivy. Linka č. 42, na které se střídá celkem 11 historických vozů, od zahájení svého provozu před dvěma lety přepravila už více než 82 tisíc cestujících. Jízdenka na linku č. 42 slouží zároveň jako jízdenka i na další historické linky č. 41 a K, ale i jako 20% sleva pro vstup na nejznámější pražské věže.

Od začátku tohoto roku tramvaje na historické lince č. 42 najezdily již přes 8 000 kilometrů a přepravily více než 20 tisíc cestujících. Je oblíbená též u dětských návštěvníků, kteří tvoří celou třetinu všech cestujících. Jízdenka na historickou tramvaj je platná 24 hodin a cestující z ní může během dne kdykoliv opakovaně nastoupit a vystoupit.

Jsem velmi rád, že tato ekologická varianta dopravy po Praze oživí alternativní možnosti dopravy po Praze. Navíc jede kolem ikonických pražských památek a poskytuje cestujícímu neotřelý pohled na město,“ říká Jiří Pospíšil, náměstek primátora hl. m. Prahy pro kulturu a cestovní ruch.

Zároveň se jedná o autentické vozy z různých historických dekád, takže jízda láká nejen turisty, kteří přijedou do Prahy, ale i obdivovatele historických tramvají. Nově se mohou cestující projet i ikonickou tramvají typu K2, která nikdy předtím cestující nesvezla,“ dodává František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.

Zdroj: DPP