Hledají 50 elektrických jednotek pro kraje

02.05.2018 13:23

České dráhy vypsaly další velkou soutěž na nové elektrické jednotky pro regionální dopravu. S vítězem chtějí uzavřít rámcovou smlouvu až na 50 jednotek. Jejich hodnotu odhadují až na šest miliard korun.

Dopravce chce být podle Miroslava Kupce, člena představenstva odpovědného za techniku, servis a majetek, připravený na provoz v krajích po roce 2019, kdy vyprší stávající smlouvy. „Protože chceme být pro kraje a jejich občany dobrým partnerem, připravujeme se už nyní na rychlé nasazení moderních vlaků. Ještě letos chceme vybrat dodavatele nových elektrických jednotek, se kterým uzavřeme rámcový kontrakt, a hned jak se dohodneme s kraji na zajištění dopravní obslužnosti, můžeme zadat jejich výrobu,“ vysvětlil Kupec.

České dráhy poptávají klimatizované, nízkopodlažní elektrické jednotky s kapacitou 140 až 160 míst k sezení určené pro obě hlavní trakční soustavy v České republice (3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC) a pro rychlost až 160 km/h. V provozu bude možné spojit až 3 jednotky do jednoho vlaku ovládaného jedním strojvedoucím, taková souprava bude mít kapacitu 420 až 480 míst k sezení.

Zdroj: Doprava