Horní nádraží už není žádnou ostudou Karlových Varů

21.09.2019 19:11
Nový terminál stál 37 milionů korun a jeho stavba trvala deset měsíců.
Karlovy Vary – Karlovarské horní nádraží přestalo být ostudou města. Nová nádražní budova už slouží lidem několik měsíců a nyní k ní přibyl i nový dopravní terminál, který využívají především autobusy městské hromadné dopravy.
Jeho slavnostní otevření se konalo včera za účasti představitelů města. „Nový terminál stál 37 milionů korun, přičemž 85 procent činily dotace, a to z Integrovaného regionálního operačního programu,“ připomenul náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).
Dodal, že autorem architektury je Petr Franta, realizátorem Videst. „Snažili jsme se, aby budova nádraží byla s terminálem opticky stejná,“ upřesnil Bursík.
Součástí dopravního uzlu jsou nejen nová autobusová nástupiště, opatřená moderními informační tabulemi,
i stanoviště pro taxi a fontánka.
Práce u horního nádraží ale ještě nekončí. Je potřeba dokončit sadbové úpravy a dodělává se i jedna z navazujících křižovatek, přestavba další je už hotová. Tyto práce na komunikacích si vyžádají náklady ve výši 2,2 milionu korun.
Otázkou ještě zůstává, co bude s nevzhlednou a masivní opěrnou zdí pod horním nádražím nad Thälmannovým mostem. „Přemýšlíme, že bychom tam nechali udělat nápis Horní nádraží Karlovy Vary a oslovili na to nějakého graffiťáka,“ řekl náměstek.
 
Nové jsou chodníky, schodiště, nástupiště pro autobusy, 62 parkovacích míst, osvětlení, mobiliář i přístřešek na kola. 
 
Zdroj: Region- Západní Čechy