Investice ve Škodě v Plzni

27.07.2020 12:00

Škoda Transportation začala v Plzni v těchto dnech s výstavbou nového výrobního a zkušebního zázemí a díky tomuto rozšíření postupně přijme více než tisíc nových zaměstnanců.

Firma letos a v příštím roce investuje přes 800 mil. Kč do svého hlavního areálu, který se dočká například rozšíření o nové zázemí pro výrobu podvozků, ale také o novou zkušebnu, kde bude možné testovat všechna vozidla nebo jejich části.

„Oblast zkoušek a testování vozidel a jejich komponentů je v dnešním dopravním průmyslu jedním z klíčových faktorů a s tím, jak roste výrobní záběr a celková produkce Škodovky, posilujeme i tuto oblast. Vyroste zde nové, špičkově vybavené zkušební zázemí, jehož součástí bude například prototypové pracoviště určené k testování nových typů vozidel,“ říká viceprezident pro Investice a správu majetku Škody Transportation Pavel Novák.

V rámci této investiční akce za zhruba 320 mil. Kč v hlavním plzeňském areálu firma vybuduje nový dopravní systém, který zahrne nové propojení zkušebních kolejí k výrobnímu zázemí nebo k místní železniční trati.

Zdroj: Doprava