Každodenní loterie v Újezdci

02.04.2017 19:13

Dvě minuty na přestup z vlaku do vlaku – každodenní výzva pro stovky lidí na zapadlém nádraží v Újezdci u Luhačovic. Extrémně krátký čas jim na přesun od spoje z Prahy k vlaku do Vlárského průsmyku vyměřil jízdní řád. A cestující i starostové obcí na frekventované železniční trati proti tomu zatím marně protestují.

 

Za běžných okolností je na nádraží v Újezdci klid. To se mění jen dvakrát za den, když přijede rychlík z Prahy. Cestující mají na přestup z rychlíku do osobního vlaku pouhé dvě minuty. Tolerantnější strojvedoucí počká i déle, tím ale zpozdí všechny další vlaky. „Je to nepohodlné. Ti, co to vymysleli, by se mohli jednou projet,“ říká jedna z cestujících.

 

Přestup otestoval i reportér ČT. Rychlík Jan Ámos Komenský má zpoždění 5 minut, a jestli na lidi vlak v Újezdci počká, vůbec není jisté. Cestující po zastavení vlaku rychle přebíhají koleje a tentokrát jim štěstí přálo.

 

To ale neplatilo v zimě, kdy často museli dvě hodiny čekat na další spoj. A to na nádraží bez jakéhokoliv zázemí. „Pokud je rychlík zpožděný, osobní vlak na Bylnici odjede a cestující zůstanou viset v Újezdci,“ potvrzuje starosta obce Šumice Josef Jančář (nez.).

 

Zdroj: Region