Kniha pod stromeček

12.12.2017 12:48

Vlaky a lokomotivy jsou fenoménem pro lidi všech věkových kategorií. Děti i dospělí obdivují tyto mocné stroje už desítky let a snad každý malý chlapec má doma aspoň jednu mašinku. Kniha Lokomotivy: Ilustrované dějiny techniky je tak pro ně jako stvořená.

 

Vlaky patří ke každodennímu životu valné většiny z nás. Ať už dojíždítě do práce nebo aspoň sem tam vyrazíte na výlet, vlaky jsou jedním z nejvíce využívaných hromadných dopravních prostředků ve světě. Tyto masivní stroje nás fascinují už mnoho generací. Lépe porozumět jim můžete nyní i díky knize Lokomotivy.

 

Ilustrované dějiny techniky přinášejí historii vlaků od parních lokomotiv až po dieselové vlaky. Dozvíte se o přepravě osob i nákladní železniční dopravě. Dozvíte se zajímaosti o nejrůznějších typech lokomotiv, národních speciálech či zvycích z dob dávno minulých.

 

Celou knihu provází bohatá fotografická příloha, která bezvadně ilustruje svět vlaků, jak jej všichni známe. Text, který je základním kamenem kniha je pak velmi čtivý a zajímavý. A bez problému si ho užijí i děti, které rozhodně nebude nudit.

Vydává:

nakladatelství Universum, 2017