Koleje vlaku zatarasily odpadky

23.01.2016 12:10

Budějovice – Hodně nepovedený žert, který mohl mít daleko větší následky, než se na první pohled může zdát. V noci z neděle na pondělí někdo umístil na železniční přejezd v Českých Budějovicích kontejner. Do boxu s odpadky pak narazila vlaková souprava, která ale naštěstí nevykolejila a celá událost se obešla bez jakéhokoliv zranění.

            Místo k nebezpečné hře si pravděpodobně vybral neznámý pachatel ve Skuherského ulici, která v krajském městě spojuje centrum s Husovou zahrádkářskou kolonií.

            Do plastového kontejneru o objemu 1 100 litrů vlak narazil po třetí hodině ranní. „Naštěstí nedošlo k žádné velké hmotné škodě ani k vykolejení vlakové soupravy, ale tento žert mohl mít větší následky,“ uvedl Milan Bajcura, krajský policejní mluvčí.

            Dopadnout lehkomyslného vtipálka se nyní budou snažit policisté z obvodního oddělení České Budějovice – město, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Poškození cizí věci. „Zároveň vyzýváme případné svědky, aby se nám ozvali na telefon 974 226 700,“ požádal Milan Bajcura veřejnost o pomoc při vyšetřování.

Zdroj: Českobudějovický deník