KŽC Doprava chystá přímý rychlík z Prahy

19.03.2018 18:32

Jízdy historických vlaků společnosti KŽC Doprava se od června rozšíří do Jihočeského kraje. Firma zavede Pošumavský rychlík z Prahy přes Příbram, Březnici, Blatnou, Strakonice a Vimperk do Volar. Půjde o jediný přímý vlakový spoj z hlavního města do jihočeské části Šumavy.

„Historický motorový vůz bude vozit cestující od června do konce září, vždy v sobotu z Prahy a v neděli zpět, s přihlédnutím k prodlouženým víkendům v létě,“ píše se v tiskové zprávě. Jedna cesta bude trvat téměř pět hodin. Ve Středočeském kraji bude vlak součástí balíku historicko-turistických linek, kde nově bude platit tarif Pražské integrované dopravy. Na vlaky KŽC Doprava přispějí kraj i hlavní město. V Jihočeském kraji se ale o zahrnutí do závazku a vyčlenění příslušné sumy v rozpočtu teprve jedná. V úvahu tak podle organizace Jikord připadá i krizová varianta, že by rychlík zajížděl jen do Blatné.

Motorový vůz s původním označením M286 (přezdívaný Krokodýl) společnosti KŽC Doprava se na Šumavě dostane na území společnosti GW Train, která zde na objednávku kraje obsluhuje lokálky. Podle Ivana Študlara z Jikordu by ale objednávka nostalgického víkendového vlaku u KŽC Doprava smlouvu s GW Trainem neporušila, neboť by nešlo o každodenní dopravní obslužnost.

Zdroj: Doprava