Leo Express již vypravuje 75 procent svých řádných spojů

23.04.2021 09:29

 – Leo Express začal navyšovat počet komerčních spojů mezi Prahou a Ostravskem a Starým Městem u Uherského Hradiště. Vzhledem k pozvolnému návratu cestujících po konci lockdownu jich v tomto týdnu vyjede 75 % oproti plnému provozu. V dalších týdnech je dopravce připraven v případě pokračujícího růstu zájmu spoje dále posilovat.

Stále přitom cestujícím nabízí 14denní garanci odjezdu a vrácení 150 % z ceny jízdného při zrušení spoje z provozních důvodů. Leo Express pro své zákazníky navíc přichystal výprodej leo kreditů. V rámci akce mohou cestující dostat bonus až 30 % leo kreditů navíc. Dopravce navíc zákazníky, kteří nakoupí minimálně 2500 leo kreditů, odmění úročením. Po dobu šesti měsíců jim na konci každého měsíce připíše navíc 5 % z aktuálního zůstatku.

Leo Express reaguje na zvýšený zájem o cestování a začíná postupně navyšovat počet vypravovaných spojů. Dosud musel své spoje omezovat na nezbytné minimum kvůli zásadním dopadům protiepidemických opatření na mobilitu lidí. V posledních týdnech však dopravce začal zaznamenávat mírný růst počtu cestujících v řádech desítek procent. Pokračování tohoto trendu naznačují i prodeje jízdenek na další týdny. Aby dopravce vyšel vstříc zvětšující se poptávce, vypraví během tohoto týdne 80 spojů, tedy 75 % obvyklého provozu.

Leo Express bude i nadále přizpůsobovat vypravování spojů jejich obsazenosti, aby zmírňoval ztráty z neobsazených spojů. Aby toto opatření dopadalo na cestující co nejméně, dopravce již před několika měsíci zavedl 14denní garanci toho, že spoj pojede. Pokud je daný spoj přesto zrušen, cestující dostane kromě vrácení plné ceny jízdenky také kompenzaci 50 % ceny jízdenky v leo kreditech navíc.

Dopravci už dlouho žádají o pomoc ze strany státu, který se dosud zabýval pouze státem nebo kraji objednávanými spoji a pro komerční spoje zatím podporu neschválil. Ani po roce vyjednávání se tak komerční spoje podpory nedočkaly.

Zdroj: Doprava