Lezení na sloup se prodraží

21.08.2019 16:22
– Až na stovky tisíc korun může mladého muže vyjít sedmihodinový pobyt na sloupu s trolejemi na hlavním nádraží v Děčíně. Kromě ztráty drah po něm škodu mohou uplatňovat také cestující ze zastavených vlaků. Jak se ukázalo později, muž neutekl z léčebny z Horních Beřkovic, ačkoli to o sobě sám tvrdil.
Děčínským hlavním nádražím nemohlo v úterý 30. července projet několik osobních vlaků a také mezistátních expresů. Jen vlaky EuroCity do Berlína a z něj nabraly více než „Škody ještě nejsou vyčíslené, je to otázka několika týdnů,“ řekla po události Gabriela Novotná z tiskového oddělení Českých drah. Jedním z důvodů je i to, že cestující mají tři měsíce na to, aby uplatnili své nároky na vrácené jízdné. Pokud ale budou České dráhy postupovat podle stejného vzorce jako při zneužití záchranné brzdy, mladý muž se řádně prohne. Například u vlaků EuroCity je v takovém případě jednorázová platba 2000 korun, k tomu se připočítává za každou minutu zpoždění 300 korun.
Úterní přerušení provozu na železničním koridoru mezi Prahou a Berlínem se dotklo tří takových vlaků. Dva z nich měly do Děčína přijet okolo osmé hodiny, jeden od Prahy a jeden ve směru z Německa.
Nabraly tak přibližně tři a půl hodiny zpoždění. Třetí pak okolo 90 minut. Pokud by takové zpoždění bylo způsobené zneužitím záchranné brzdy, vyšlo by to hříšníka na zhruba 160 tisíc korun.
 
Zdroj: Region