Metrans převzal první lokomotivu Siemens Vectron

19.12.2019 19:21

Metrans, dceřiná společnost hamburského přístavního a logistického podniku HHLA (Hamburger Hafen und Logistik AG), převzal v pražském kontejnerovém terminálu první z deseti objednaných vícesystémových lokomotiv Siemens Vectron MS. Vozy se vyrábějí v továrně Siemens Mobility v Mnichově-Allachu, přičemž celá dodávka bude realizována na jaře příštího roku. Metrans nové vectrony nasadí v přeshraničním nákladním provozu v zemích střední a východní Evropy.

„Máme velkou radost, když přejímáme první z deseti lokomotiv Vectron od Siemens Mobility v našem terminálu v Praze. Rozšíření našeho parku kolejových vozidel na téměř sto lokomotiv dokládá naši připravenost zvládnout nárůst objemu přeprav v budoucnosti. Flexibilita lokomotiv Vectron nám umožňuje plnit závazky vůči zákazníkům ještě rychleji a spolehlivěji,“ řekl provozní ředitel Metrans Group Martin Hořínek při slavnostním převzetí. „Jsme velmi rádi, že Metransu předáváme tuto lokomotivu Vectronpřesně podle harmonogramu. Naše práce však vyrobením a dodáním vozidla nekončí. Spolehlivost v každodenním provozu považujeme za základ důvěry a spokojenosti našich zákazníků. Garantujeme dostupnost a dodání náhradních dílů do 24 hodin a péči zkušeného servisního týmu. Vážíme si rozhodnutí Metransu úzce s námi spolupracovat při údržbě postupně dodávaných lokomotiv,“ dodal Roman Kokšal, předseda představenstva Siemens Mobility ČR.

Certifikace pro Rakousko, ČR, Německo, Maďarsko, Polsko a Slovensko

Nové lokomotivy Vectron pro Metrans nabízejí maximální výkon 6,4 MW a dosahují nejvyšší rychlosti 160 km/h. Jsou vybavené řídicím a kontrolním systémem pro českou národní železniční síť i provoz na evropských sítích (ETCS). Lokomotivy jsou certifikovány pro Rakousko, Českou republiku, Německo, Maďarsko, Polsko a Slovensko. Po dovybavení je bude možné provozovat také v Bulharsku, Chorvatsku, Nizozemsku, Rumunsku, Srbsku a Slovinsku.

Zdroj: Doprava