Mezi Opavou a Krnovem nepojedou osm měsíců vlaky

13.04.2016 17:01

- Na trati mezi Opavou a Krnovem nebudou osm měsíců jezdit vlaky. Cestující budou vozit náhradní autobusy. Výluku si vyžádá modernizace třicetikilometrového úseku železnice. Celkové náklady přesáhnou 850 milionů korun. Po skončení prací se v úseku zvýší maximální povolená rychlost ze současných 80 až na 120 kilometrů v hodině. ČTK dnes o výlukách informovala mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Vlaky přestanou z Opavy ve směru na Krnov vyjíždět 1. dubna. Omezení provozu potrvá podle předpokladů do 7. prosince. Cílem je celková modernizace a elektrifikace trati. Na konci výluky by vlaky měly po trati jezdit rychleji a doba jízdy mezi Opavou a Krnovem by se měla zkrátit asi o deset minut. To se ale bude týkat jen moderních souprav, které mohou vyšší rychlostí jezdit.

"Po dobu výluky budou všechny vlaky Českých drah ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou," řekla Šubová. Ve stanici Opava východ budou cestující do autobusů nastupovat přímo před budovou nádraží. Dále ale autobusy nebudou zajíždět ke stanici Opava západ. Zastávka náhradní autobusové dopravy je přesunuta na autobusovou zastávku Opava, SME v Krnovské ulici. Dále po trase budou autobusy využívat autobusové zastávky, které jsou co nejblíže těm železničním. "Většina zastávek náhradní autobusové dopravy je shodná s běžně využívanými zastávkami při dosavadních výlukách," uvedla Šubová.

Zdroj: čtk