Mimořádný vlak z Javorníka ve Slezsku pokřtil místní dráhu do Hevlína

26.04.2021 12:04

Česká železnice zažila v sobotu 17. dubna premiérovou jízdu vlaku po místní dráze. Postaral se o to podnikatel a dobrodruh Albert Fikáček se svou firmou Gepard Express, jejíž nezvyklá souprava dojela po obecní lokálce do Hevlína na Znojemsku.

Vlak v čele s lokomotivou řady 730, kterou zapůjčila Moravská železniční, dorazil do Hevlína po dlouhé jízdě. Na cestu se vydal z Javorníka ve Slezsku od polských hranic. Soupravu tvořil unikátní saunový vůz (předělaný hytlák), Balm a lehátkový vůz.

Obecní dráha Hrušovany nad Jevišovkou – Hevlín byla nově zařazena do kategorie místní dráha loni v listopadu, jejím provozovatelem je společnost Railway Capital. „Jsme z této tratě nadšení. Chtěli jsme si ji před sezonou vyzkoušet, protože sem chceme v létě příležitostně vypravovat vlaky,“ uvedl Fikáček, který je známý jako organizátor řady kulturních aktivit spojených se železnicí. Pořádá mimo jiné hudebně-cestovatelský festival ve vlaku ŽiWELL Express. „Naše představa dokonalého víkendu je dojet po staré trati na louku, s příjemnými lidmi si dát pivo, poslechnout si o jejich cestách a při kytaře usínat pod hvězdnou oblohou,“ píše se na stránkách projektu.

Zdroj: Doprava