Ministerstvo dopravy navýšilo objem peněz na historická vozidla

22.03.2021 08:42

Majitelé historických železničních vozidel si mohou letos rozdělit  více peněz z rozpočtu ministerstva dopravy než v minulých letech.

Ministerstvo dopravy oznámilo, že navýší oZdroj: Dopravabjem prostředků na obnovu historických vozidel ze 4 na 5 milionů korun. „Podpora historických železničních vozidel přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a je vyhlašována každý rok,“ uvedlo ministerstvo dopravy na svých stránkách.

Program a jeho podmínky už schválilo ministerstvo financí, detailní podmínky jsou na stránkách ministerstva dopravy.  Cílem programu je obnovení provozu historických železničních vozidel nebo jejich vystavování. Zájemci o finanční podporu mohou letos předkládat své investiční záměry až do 28. května 2021.

Schválený program umožňuje kumulaci finanční podpory s veřejnými prostředky i z jiných zdrojů, a to až do výše 80 % uznatelných nákladů. Správcem programu je Odbor drážní dopravy Ministerstva dopravy. Aktuálně probíhající program navazuje na programy předchozí, které fungovaly již od roku 2011. Z programu je každoročně podpořena obnova cca desítky kusů železniční techniky.

Zdroj: Doprava