MSV Metal Studénka zvýšil tržby

13.11.2015 12:44

) - Výrobce výkovků a výlisků pro železnici a další odvětví MSV Metal Studénka zvýšil v prvním pololetí letošního roku své tržby meziročně o dvě procenta na téměř 421 milionů korun. Během tří let chce firma investovat 160 milionů korun. ČTK o tom dnes za podnik informovala Magdaléna Selingerová.

 

  "V objemu výroby jsme lehce překročili plán se 6,1 milionu tun výkovků. Celkový hospodářský výsledek firmy však byl překročen o 13 procent, především díky mimořádnému výnosu z prodeje nevyužívaného majetku," uvedl generální ředitel MSV Metal Studénka Ivo Lazecký.

 

  Firma nyní zaznamenává rekordní objemy prodeje výkovků pro železnici, šroubovek, narážedel a háků. Rovněž rozšiřuje svůj sortiment a daří se jí rozvíjet obchodní spolupráci mimo železnici, především v automobilovém průmyslu. "Firma v současnosti aktivně obchoduje s více než 190 zákazníky ze 22 zemí, export činí 80 procent produkce. K nejvýznamnějším klientům patří kromě Českých drah evropští národní železniční dopravci z Německa, Švýcarska, Belgie, Francie či Slovenska. Mimo Evropskou unii dodává do zajímavých teritorií, jako Maroko, Alžírsko nebo Norsko," uvedla Selingerová.

 

  Lazecký uvedl, že společnost letos zavedla do výroby a do vzorkového řízení 26 nových výkovků. "Současný evropský železniční trh považuji za celkově stabilní, každý rok pojme šest až osm tisíc nákladních vozů, sto tisíc vozů se musí opravit. A to je šance pro nás a naše dodávky," uvedl Lazecký. Na příští rok odhaduje nárůst tržeb oproti letošku zhruba o 20 milionů korun.

 

  Kovárna investovala do výroby téměř 120 milionů korun. K nejvýraznějším investicím patřilo dokončení vývoje a zkoušek nového nárazníku a děleného táhla a moderní lakovna, která je součástí nové výrobní linky na sériovou výrobu odlehčeného nárazníku. Do roku 2017 chce firma investovat dalších 160 milionů korun. Selingerová uvedla, že investice budou zaměřeny především na moderní výrobní technologie a na energetiku.

 

  "Uvedením nové lakovny do provozu máme nyní plně pod kontrolou kvalitu nátěrů. Po úspěšném zkušebním provozu se navíc rozbíhá druhá výrobní směna, díky které budeme lakovat celý současný sortiment barvených dílů," uvedl výrobně-technický ředitel MSV Metal Studénka Pavel Feilhauer.

 

  MSV Metal Studénka je předním evropským výrobcem výkovků a výlisků pro železnice, zemědělství, stavebnictví a těžební průmysl. Společnost je přímým nástupcem bývalého závodu Vagónka Studénka na výrobu vagonů, založeného v roce 1901. Podnik, který se v roce 2011 dostal do insolvence, převzal v roce 2013 nový majitel, brněnská investiční  skupina JET Investment. Nyní firma zaměstnává přes 400 lidí.

Zdroj: ČTK