Na části „Vláry“ nepojedou tři měsíce vlaky

24.08.2020 16:56

Cestující na trati 341 z Uherského Brodu do Bylnice a Vlárského průsmyku čeká od pondělí až do konce listopadu velká komplikace při jízdě po této trati. Správa železnic začíná nejprve s týdenní výlukou mezi Bohuslavicemi nad Vláří a Bylnicí. O týden později pak s téměř tříměsíční výlukou mezi Újezdcem u Luhačovic a Bojkovicemi.

Detaily o výlukách jsou na stránkách Kovedu, zlínského krajského organizátora veřejné dopravy. V případě první výluky jde už o kompletní informace, v případě druhé a delší výluky je zatím zveřejněno jen opatření Českých drah.

„Tato výluka se nás dotkne velmi výrazně. V tuto chvíli ve spolupráci s Kovedem pracujeme na výlukovém jízdním řádu tak, aby se omezení co nejméně dotklo cestující veřejnosti a aby bylo zachováno co nejvíce přestupních vazeb,“ řekl mluvčí Arrivy Jan Holub. Podle něj chtějí vést přímé vlaky bez přestupu v relaci Uherské Hradiště – Uherský Brod – Luhačovice a zpět. V některých případech tak cestující nebudou muset přestupovat na náhradní autobusovou dopravu. „Cestující ve směru do Bojkovic ale budou muset v Uherském Brodě přesedat do náhradního autobusu, protože neexistuje přímé silniční spojení z Újezdce u Luhačovic do Bojkovic. Náhradní autobusová doprava bude vedena v trase Uherský Brod – Nezdenice – Bojkovice tak, aby byly co nejméně zpožděny návazné vlaky,“ dodal Holub.

Zdroj: Doprava