Nádraží v Bílině čeká velká modernizace

21.08.2019 16:26
Nádražní budovu v Bílině čeká v následujících letech velká modernizace. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) předpokládá, že stavět by se mělo začít nejdříve za dva roky.
„SŽDC připravuje kompletní rekonstrukci výpravní budovy v Bílině, která bude zahrnovat mimo jiné novou fasádu, střechu, okna, vnitřní inženýrské sítě, opravu interiéru včetně nového zázemí pro cestující, zřízení bezbariérových WC a také bezbariérový vstup do podchodu k nástupištím,“ uvedla mluvčí společnosti Radka Pistoriusová.
Odhadované náklady na rekonstrukci, která by měla probíhat do konce roku 2022, jsou 50 milionů korun. „Vše se samozřejmě bude upřesňovat podle postupujících přípravných a projekčních prací. Nyní je příprava ve fázi zpracování záměru projektu, který by měl být dokončený v prvním čtvrtletí příštího roku,“ řekla Pistoriusová.
S ohledem na avizovaný rozsah prací dojde při rekonstrukci nádražní budovy k omezení pro cestující. „O změnách je budeme včas informovat,“ slíbila mluvčí SŽDC. Po opravě by na nádraží v Bílině mohla sídlit i pobočka úřadu práce, vše je ale zatím ve fázi jednání.
Bílinské nádraží není jediné, které chce SŽDC na Teplicku opravit. Už nyní probíhá obří rekonstrukce nádraží v Řetenicích, která by měla stát téměř miliardu korun. Zde však vedle přestavby samotné stanice řeší i úpravu navazujících mezistaničních úseků směrem na Teplice, Oldřichov u Duchcova a Úpořiny.
 
Zdroj:   Mladá fronta DNES - severní Čechy