Nádraží v Hanušovicích čeká obnova

10.03.2014 19:22

Hanušovice – Lepšího přístupu k vlakům se dočkají lidé na nádraží v Hanušovicích. Správa železniční dopravní cesty připravuje jeho rozsáhlou rekonstrukci. Na kultivovanější prostředí v čekárně a výdejně jízdenek si však budou muset cestující počkat. Stavební firmy by se v železniční stanici měly pustit do oprav kolejiště, sdělovacího a zabezpečovacího zařízení, elektrických rozvodů, osvětlení či některých mostů a propustků. Ze stanice zmizí budovy obou stavědel a jeden ze skladů.

Lidé ale patrně nejvíce ocení nové nástupiště, které umožní pohodlný nástup do vlaků.

"Z úrovně přednádraží bude do úrovně kolejiště a nástupišť zajištěn bezbariérový přístup," stojí v dokumentu, který je podkladem pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí.

Podle předpokladů by měla rekonstrukce trvat od dubna do srpna roku 2016. Po jejím dokončení budou moci soupravy stanicí projíždět rychlostí padesát až šedesát kilometrů za hodinu, cestování ve vlacích bude také bezpečnější. Až na úpravy související s umístěním nových technologií se však oprava nedotkne hlavní výpravní budovy. České dráhy, kterým stavba patří, čekají na rozhodnutí o převodu nemovitosti na Správu železniční dopravní cesty. Neplánují proto žádnou rozsáhlejší rekonstrukci, soustředí se jen na nezbytnou údržbu.

"Nedávno jsme opravovali venkovní schodiště a budeme měnit i vstupní dveře do budovy," sdělila mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Dráhy nyní také dokončují opravu části provozních prostor pro zaměstnance depa kolejových vozidel.

Zdroj: Region - Moravský sever