Nádražní budova ve Slaném má novou fasádu

19.01.2019 21:18

Právě dnes slavnostně skončila oprava výpravní budovy v železniční stanici Slaný, která probíhala od října loňského roku a zahrnovala zejména obnovu fasády budovy. Revitalizací prošla také veřejná WC, nový je venkovní mobiliář, zejména lavičky a odpadkové koše. Cena za opravu dosáhla výše téměř čtyř milionů korun.


Výpravní budova železniční stanice ve Slaném pochází z 19. století. Před několika lety byly vyměněny otvorové výplně, střešní krytina hlavní budovy, některé klempířské prvky a betonová zámková dlažba pod přístřeškem. Nyní došlo na opravu omítek a hlavní římsy, nový je obklad soklů obvodového pláště budovy. Železniční stanice dostala také nové označníky a venkovní výložníková osvětlovací tělesa. Během letošního roku se zde ještě doplní nové elektronické informační tabule. V odbavovací hale byla obnovena výmalba.

Další částí rekonstrukce nádražní budovy ve Slaném byla kompletní oprava interiéru veřejných WC, které jsou umístěny ve východní části budovy a jsou přístupné z haly. Díky novému řešení je nyní mohou používat i osoby s handicapem. Bezbariérový je také přístup do budovy ze strany nástupiště.

Zdroj: Doprava