Novou podobu vectronu pro ZSSK navrhl bulharský strojvedoucí

04.06.2020 10:42

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) představila vítězný návrh nového polepu lokomotivy Siemens Vectron. V soutěži vyhrál bulharský grafik Konstantin Planinski ze Sofie, který současně pracuje i jako strojvedoucí.

Podle poroty byl jeho návrh jednoznačně nejlepší a splnil všechny podmínky. „Grafický návrh výborně pracuje se zadaným poselstvím ‚Vlakem zodpovědně, zároveň vizuálně respektuje a umocňuje samotný tvar lokomotivy,“ řekl vedoucí oddělení marketingové komunikace Marek Lukoťka. Dosud jezdí lokomotiva s polepem Macejko k mistrovství světa v hokeji.

Vítěz získal celoroční jízdenku na všechny vlaky ZSSK v hodnotě 960 eur. Vítěz uvedl, že cenu určitě využije při návštěvě Slovenska. „Jsem velkým fanouškem vlaků, mám licenci strojvedoucího. Jsem hrdý na to, že moje dílo bude jezdit po hlavní slovenské trati,“ uvedl Planinski.

Nová grafika má připomínat cestujícím nezbytnost dodržování ochrany před šířením koronaviru. V soutěži vyhodnotila porota ještě další návrhy z hlasování cestujících a veřejnosti na Facebooku.

Nový polep se objeví na lokomotivě na konci června. Bude vidět v čele vlaků mezi Bratislavou a Košicemi.

Zdroj: Doprava